Az állatszeretetet édesapjától és nagymamájától örökölte. Kétéves volt, amikor édesapja felvitte a padlásra, amíg etetett az összes tojást összehordta a dúc közepére. Ekkor kezdődött minden…. Gyerekként minden gyűjtésen ott volt Gyulán, el-elhallott ezt-azt a „titkokból”, melyekből próbált építkezni. Ha neveket kell említeni, Thúróczy Tibor, Schneider József, Baji László, Kassai Péter, Szluka János akik nagyban hatottak rá.

            Első eredményesebb madarai közül a Hu-2002-05-27506 „Izomlázas” névre keresztelt VkH említendő, aki 4 év alatt 52 helyezést repült, Országos 9. helyezett lett Sport A kategóriában.

A Hu-2005-05-88236 FacsapH a gyulai dúcból repült kerületi 1.-t, majd átszoktatva Jászberényből 2009-ben Országos 1. díjat! Azévi eredményei alapján az Európa Kupán előkelő 8. helyezést ért el! Érdekesség, hogy kedden elindult Gyulára a régi dúcába, majd a volt szomszéd megfogta. Pénteken ment érte Zoli, szombat reggel kosarazta, vasárnap Kerületi 1. díjat nyert! Előfordult, hogy nem volt mivel akkortájt közlekednie, így a barátok segítették. Kassai doktor elvitte a madarat Nagylaposig, onnan néhai Ábrahám Lajos Jászberényig, másnap ismét győzött!

Versenygárdájával minden távon nyert bajnokságot Jászberényben. Willequet és Janssen az alap. Mindenkinek utaznia kellett maratonra, aki bírja, az maradhat alapon. Tóalmás városába való költözéssel párhuzamosan eldöntötte, hogy csak a 700 km feletti versenyutak iránt érdeklődik a folytatásban. A Maraton távolságok és a hozzájuk kapcsolódó sokszor természetfeletti teljesítmények lenyűgözik. A versenyszerű sportokban a legextrémebb megpróbáltatásokat ULTRA jelzővel illetik. A galambsportban ez az 1000 km feletti dúctávok versenyeire mondható.

Szerző:

-Szeretném javasolni a bajnokságok kiírásaiban az „Ultramaraton” mint fogalom bevezetését, mely kimondottan az 1000 km feletti dúctávok külön értékelése lenne adott versenyekről!

Zoli meggyőződése, hogy az aktív galambászok fogyása a jövőben több tagszövetség összeolvadását eredményezi, így a rövid és kis-közép utak versenyei a dúcok egymástól való nagy távolsága miatt nem lesz igazságosan értékelhető. Hosszútávon és maratonon a galamb számít, nem a feleresztés pontos helye, ideje, vagy az aktuális széljárás. Célja egy stabil maratonos törzs kitenyésztése, ezért minden, a dúcban lévő versenygalamb kosarazva lett és lesz maratonra. A nagy veszteségek -nem minden esetben galambfüggő- ellenére sikerült jó eredményt elérni az elmúlt két évben.

A Hu-2019-D-467191 „ MILF” KT 2023-ban SPORT E kategóriában Országos 1. lett,

Olimpiai résztvevő! Maraton távról 100%-os eredménnyel 4 útból sikerült E kategóriát nyernie!

„MILF” testvére a „196885” SkcsapH és fia, a „882385”-s KH elérhető az AUKCIÓN!

Apja korábbi sikeres versenygalamb (R. Hermes x R. Willequet, Kassai Pétertől), anyja hajdani Csóri Antaltól származik. Sok eredményes gyerekük született, 2019-től vannak párban. Több barátjánál működik a vonal, jó szívvel ajánlja a maraton távok szerelmeseinek a szuper-pár közvetlen gyerekét. „MILF” 2023-ban befejezte a versenyzést, jelenleg 12 gyereke van a tenyészdúcban! Bizalommal van irányukba, hasonlóan magas szinten sikeres a tenyésztésben mint ahogy versenyzett. Remekül örökít, unokája nyert már díjat 2024 fiatalok versenyén a KMB-ben!

Testvére, „MILF II.” 2023-ban bizonyította, hogy a vonal kimondottan sikeres és további hasonlóan szép eredményekben bízva a szülők természetesen maradtak párban.

2022-ben vásárolt erősítéseket Hollandiából és Belgiumból, kimondottan a maratonos álmaihoz. Hugo Batenburg, Jelle Jellema, Verweij de Haan, Jaeger de Freddy, és néhány kevésbé sztárolt, de eredményes versenyző mint Willem Tielemans, a 2021. évi Holland Maraton Bajnok, vagy Bernard Brouwer legjobbjaitól vásárolt. Ezekből a legjobb, a „MILOS” unoka Kkcsapos hím, amely származásában a 2010-es évek nagy Barcelonai győztesek megtalálhatók, többek között az említett „MILOS” KcsapH, a Verweij de Haan páros legendás galambja!

Láthattuk már többször a galambsportban, hogy egy konkrét szenzációsan teljesítő versenygalamb kitenyésztésével vált valaki világhírűvé. Minden bizonnyal az egyik ilyen csodamadár a ”MILOS” KcsapH, aki 2022-ben húsz évesen is remek tenyészmadár volt! A képen látható NL-2002-2350928 KcsapH „MILOS’. Neki köszönhetőek -különféle kombinációkban- csaknem 1,5 évtizeden keresztül félelmetes eredményeket elért utódok extrém hosszútávokon és maraton versenyeken egyaránt. Nemzetközi klasszis versenyeken elért sikerek jelentős részét adták a leszármazottak. Közvetlen utódait a világ minden tájáról keresték, unokái csodákat alkottak az extrém hosszútávosok körében. Amint az pedigréjében látható, maga is lenyűgöző versenymadár volt, 1. nemzeti díjat szállt többek között 1862 galamb ellenében. Gyerekei 10xTop10 nemzeti versenyekről, 16xTop20 nemzetközi versenyekről. Az unokák között található például nemzetközi Pau győztes, Nemzetközi Barcelona 3. díjas stbstbstb… Legismertebb gyerekei közül a ”Miss Milos” KtarT 2. Ász lett 2017-ben az Európa kiállításon, nemzetközi versenyeken elért sikerei alapján. Unokája a „Red Rose” 3. Ászmadár lett 2016-ban Európa-kiállításon, dédunokája a „Sky”, 2. Ászmadár lett 2019-ben Európa kiállításon, szintén nemzetközi versenyeken elért sikerek alapján….

Zolinál a „Milos” KcsapH unokája, a NL-2021-149931 KkcsapH.

Halleból fia és unokája együtt érkezett 703 kilométerről 1000 m/p feletti sebességgel!

Valószínűleg nem véletlenül tudják ezt az átlagot hozni….. !

Egy közvetlen gyereke és három unokája elérhető az AUKCIÓN!

Szülei a fotókon:

Zoli dúcaiban 30-35 pár verseny, 50 pár tenyészgalamb, évi 150-200 fiatal található. Kipróbált már mindent, mondhatjuk. Természetes módszerben mindenki repül, viszont ha elvész a pár egyik tagja borul a fészekállapot. A Totál-özvegy módszert választotta, melyben napi egyszer repülhetnek nemenként házkörül a madarak. Egyféle takarmányt etet aminek a mennyiségét változtatja az út várható nehézségének függvényében. Március végén párosít, a párok két fiatalt nevelnek, majd a 15. napon özvegyít. Innentől felváltva gondozhatják a szülők a fiatalokat…..

-Hosszútávú versenyen ha leszáll egy galamb a kijáróra nagyobbat dobban a szív! -mondja-

„MILF” Olimpiai részvétele meghatározó élmény lesz míg él. Négy alkalommal volt első a dúcban, eszméletlen távolságokat győzött le, viszontagságos időjárási körülményekben, végül igen erős 2,5% átlaga lett az Országos ranglistán! Messze-magasan a legnagyobb díjkilométerrel -4100 díjkm- felett teljesített 4 úton 2023-ban!

2024.10.06-án, 78 „bátor” tenyésztő 771 fiatal madara startolt Grimmából 08:15-kor. A 600 km fölötti dúcokba 24 órának el kellett telnie, mire másnap reggel tudtak érkezni madarak. Harmadik Zóna 3. díjat szállt a Hu-2024-M-195638-as KkT „Milf” testvérének gyereke, 654 km-es dúctávval!

Fészektestvére megtalálható az AUKCIÓN!

– Csak a jó galamb számít, azt kell mindenkinek megtalálnia!

Lehetőségeihez képest mindet megad a madaraknak, viszont cserébe egyévesen legalább 1 db 700 km feletti versenyt kell teljesíteni! Tervei közt szerepel, hogy 2025-ben Rostockba mindenki utazik aki talpon marad a tagszövetségi programban!

– Drukkolok barátom!

Üdvözlettel:

Szalai Gábor