Pintér Ferenc az egyik legeredményesebb és legjobban bemutatott magyar versenyző. A profizmus az ő esetében nem jelző, hanem a valós státusz megfogalmazása. A győzelmei, a módszeressége, technológiája és galambjai minősége úgy viszonyul az átlaghoz, mint ahogy a hobbicsapat hétvégi focistájához viszonyulnak a Liverpool szerződtetett sztárjai. Ezzel nem kívánok arra célozni, hogy fejlődni csak egyetlen dimenzióban lehetséges, és itt aztán mindenkinek profivá kell válnia, de hogy a magyar postagalambsportnak van egy Pintér Ference, az a haladás egy bizonyítéka.

Profinak lenni nem ezt jelenti, hogy könnyű az élet. Az idei év Ferencnek a legkevésbé sem volt az.  A tavalyi év átütő sikereit leszállító galambok nem álltak már rendelkezésre a 2022-es esztendőben. Egy sor sztár: a Nitro, Texas és Titán a tenyészdúcba költözött. Voltak érzékeny offszezonos veszteségek is, majd a tavasz a sérülésekről szólt. Végül szembe kellett nézni a ténnyel, hogy az eredményesség az egyéveseken múlik majd, amiket 8-9 öreg galamb tud támogatni csupán.

A húzógalambok hiánya arra a gondolatra vezette Ferencet, hogy későbbi párosítással és az özvegyítés késleltetésével kedvezzen az egyéveseknek, hogy a csúcsformájuk egybeessen azzal az időszakkal, amikor a kezdetben rutintalan versenyzők amúgy is magukra szoktak találni. Ehhez képest az új harcosok már fészekről, fiatalok nevelése mellett is remekül teljesítettek! Szoros versenyben alul lehetett maradni bajnoki címek tekintetében, de ez a szezon a tenyésztés sikerességét, az utánpótlás magas minőségét messzemenően visszaigazolta. Sikerült megnyerni az Anker bajnokságot, ahová a beszámított öt galamb közül négy egyéves volt! Ez sorozatban a harmadik győzelem volt ebben a kiírásban, ahol külön öröm volt számára, hogy a második helyen édesapja végzett.

Hozzászokhattuk, hogy a Pintér dúcban a tenyészcél évente változtatásra, pontosításra kerül. Itt szó sem lehet arról, hogy a régi dicsőség fényében sütkérezzenek az öregebb tenyészek, a teljesítménykülönbség haladéktalanul előnyhöz juttatja a fiatalabbakat, ha azok valóban jobbak. A létszám a tenyészdúcban korlátos, a váltás pedig kíméletlen. Amennyiben vannak kiemelkedően versenyző testvérek, akkor azok szüleiket azonnal a tenyésztés fókuszába állítják. Ennélfogva Ferenc elsődleges szempontja a jövőre nézve hogy  a Wonder Boss családnak nagyobb teret adjon. Itt hat testvér mutathatta meg mit tud a versenyeken. Közülük egy már korán megsérült, azonban öt testvére kivétel nélkül szállt kerületi díjat! Egyikük (Lucky Boss) a rövidtávú országos első ász. Maga a család a Big Boss néven közismert sztárgalambbal mutatkozott be annakidején, Heremans és Bulck háttérrel rendelkeznek. Látható, hogy itt a hihetetlen gyorsaság a veszteség kockázatával is jár, amit a tenyésztő elsősorban a Harvard családdal való keresztezések révén kíván mérsékelni. Ebből a párból is van egy közvetlen hím a kollekcióban!

A harmadik értékes szál a tenyésztésben a White Derby leszármazottak, aminek legismertebb reprezentánsa a Nitro, Texas és a Hybrid Diesel volt, mely 50 helyezés után veszett el sajnálatosan, jelenleg pedig a Vegas, tagszövetségi általános champion 1., két kerületi első díjjal hosszútávon, de egy testvére is kiváló volt idén, a 91-es, mely országos középtávú 5. lett. A Nitro, Texas, Hybrid Diesel és a Mr. Lipcse apja mind keltettek többezres indulólétszám melletti közép-hosszútávú első díjas galambokat.

Az interjú készítésének pillanatában még nem volt végleges a kollekcióba kerülő galambok listája. Lesznek fiatalok a tenyészekből és a legjobb versenyzőkből is, az utóbbiak érthető okokból fiatalabbak. Ferenc még átnézi őket, hogy csakis olyanok kerülhessenek új tulajdonoshoz, melyeket ő is minden szempontból kifogástalannak tart. 4 idősebb galamb kerül még a kollekcióba, ajánlom figyelmükbe, mert mind a négy galamb kiemelkedő tenyész-, vagy versenyeredménnyel büszkélkedhet kerületi szinten!

Országos eredmények 2022

  • Anker Alfonz Bajnokság nyertese háromszor egymás után (2020-ban nem volt)

2019 – 2021 – 2022

  • Sport A kategória

3. (Lucky 13)

  • Sport G kategória

5. 9. 14. 16. 17…

  • Sport I kategória

2. (Vegas)

  • Világ legjobb galambja hosszútáv

2. (Vegas)

  • Rövidtávú nemzeti champion hím

1. (Lucky Boss), 5. (Wonder Boss), 11.

  • Középtávú nemzeti Champion hím 5. (Vegas testvére)
  • Középtávú nemzeti Champion tojó 4. (Wonderboy 06 féltestvére)
  • Hosszútávú nemzeti champion hím 2. (Vegas)
  • Magyarország Bajnok galambja tojók

3. (Wonderboy 06 féltestvére), 6. (Liberty)

Budapest környéki kerületek összevont eredményei:

Sered 147km 6690 galamb  54/36

enyhe szembeszél

Holic 222km 6258 galamb  60/45

enyhe hátszél

Velke Mezirici 321km 9027 galamb                 57/41

gyenge szellő

Havlickuv Brod 366km 8883 galamb  52/32

közepes hátszél

Jihlava 348km 4502 galamb 35/28

enyhe északi szél